Aktualności

UKS Kapry logo swim 1 1

Aktualności

Szanowni Państwo, przez 16 lat sprawowania funkcji Prezesa Klubu (12 lat głównego trenera) nigdy nie przypuszczałbym, że klub znajdzie się w takiej sytuacji jak dziś, bez możliwości organizacji zajęć. Mamy rzeczywistość taką, iż dziś najważniejsze jest zdrowie zawodników.
Uczniowski Klub Sportowy to stowarzyszenie, które działa w oparciu o składki rodziców, a zewnętrze dotacje są jedynie małą częścią rocznego budżetu.
W zeszłym tygodniu odbyłem rozmowy z trenerami o dalszej ich współpracy z klubem w związku z zaistniałą sytuacją koronawirusa. Decyzją Zarządu klubu już w marcu obniżyliśmy składki o 50 % , które wystarczą na pokrycie tylko części pensji trenerów.
Dziś bez wpłat składek do stowarzyszenia nie będziemy, w stanie zapłacić trenerom nawet postojowych pensji za kwiecień, maj, czerwiec. A obecna sytuacja raczej nie napawa do optymizmu, że jeszcze w tym sezonie wrócimy do treningów.
Dziś mówimy o trenerach, którzy są związani z klubem od lat i szkolą Państwa dzieci.
- Trener Piotr ( 1 dziecko, zatrudniony jest tylko w klubie)
- Trener Remigiusz ( 2 dzieci,pracuje w szkole, a wymiar godzin został już obniżony do „gołego etatu” bez żadnych dodatków)
- Trener Rafał ( 3 dzieci, pracuje w szkole, a wymiar godzin został już obniżony do „ gołego etatu” bez żadnych dodatków)
- Trener Mariusz ( 1 dziecko, pracuje w Ośrodku Sportu, lada chwila pensja może zostać obniżona do 60 %)
- Pani Ania Sekretarz w klubie oraz Pani Beata główna księgowa.

Zdajemy sobie sprawę, że również Państwo może znajdować się w bardzo trudnych sytuacjach.

Apel skierowany do Państwa, związany jest z dzisiejszą moją rozmową z jednym z rodziców, który zapytał „ jak zamierzamy sobie poradzić z utrzymaniem trenerów w tym trudnym okresie”. Na co ja odpowiedziałem, że rozwiązujemy umowy, niestety nas żadna rządowa"pomoc nie dotyczy. Na co rodzic mi odpowiedział, że przecież ci trenerzy na co dzień wychowują nasze dzieci jak dziś rozwiążemy umowy, to nie wiadomo czy kiedykolwiek do klubu wrócą. Rodzic ten zadeklarował, że dopóki będzie mógł będzie wpłacał pełną składkę członkowską.

Szanowni Państwo tak jak wcześniej wspominałem nie etyczne by było zarządzenie związane z obowiązkową składką , kiedy i część z Państwa ma problemy a klub nie prowadzi zajęć.

W imieniu Zarządu, w imieniu klubu chciałbym się zapytać kto z Państwa mógłby w tej trudnej sytuacji składkę członkowską wpłacać w pełnej formie lub w tej też obniżonej o 50 %.

Prosilibyśmy o deklarację na adres zarzad-uks@wp.pl

być może kwoty zadeklarowane pozwolą choćby na zapłatę trenerom tzw. „ postojowego” i nie będzie potrzeby rozwiązywania umów.
Ze swoje strony chciałbym zapewnić, że kwota zostanie w pełni przed Państwem rozliczona i będzie dotyczyć tylko wynagrodzenia postojowego trenerów.

Borkowski Łukasz